Kilka słów o trasie

Trasa dla byłych harcerzy, instruktorów i rodziców czyli wszystkich którzy tęsknią za harcerskim rajdem a do tej pory mieli wymówki typu: mam stary mundur, skurczył mi się w praniu, ale to przecież rajd tylko dla dzieci i młodzieży, nie mam urlopu itp. itd. (tutaj można przytoczyć dowolną wymówkę która do tej pory działała).

Koniec z tym, ta trasa została stworzona specjalnie dla Was.

Karolina w dalszym ciągu jest komendantką 4 trasy i nie zamierza tego zmieniać (to tak na wszelki wypadek w razie Waszych wątpliwości).

„Zbudujemy mały obóz” – pod takim hasłem zapraszamy Was na tegoroczną wędrówkę na VI trasie 60 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Żeby nie być gołosłownym, na dwa pierwsze noclegi zapraszamy Was do Harcerskiego Ośrodka Obozowego ZHP Hufca Starachowice „Lubianka”.

Spędzicie je w obozowisku, które sobie zbudujecie. Ponieważ standard obozów harcerskich uległ zmianie, niestety nie będą to szałasy i plecione prycze, ale namioty NS i kanadyjki.

Tego postaramy się uniknąć.

Wam przypomnimy, a Waszym pociechom pokażemy, klimat harcerskich biwaków (bardzo się boję nadużywać słowa na „o”) pod namiotami. Na pewno będzie kawiarenka, ogniska, ale być może także trafi się nocna warta, obierak albo szorowanie latryn… Wszystko zależy od Was.

Obóz ZHP Hufca Starachowice, Hel 2011

Trzeciego dnia dołączymy do pozostałych tras rajdowych na miejscu Zlotu. Nocleg planowany jest w szkole – niezbędne będą więc karimaty i zmienne kapcie 🙂
Przysyłajcie już teraz zgłoszenia na VI trasę, a dowiecie się dalszych szczegółów!